Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Zaloguj Zarejestruj

Palmiarnia


Gliwicka Palmiarnia należy do jednego z najbardziej oryginanych i charakterystycznych miejsc w Gliwicach. Odwiedzający mają możliwość zobaczyć tu egzotyczne i niespotykane gatunki roślin, począwszy od rozmaitych cytrusów, na imponujących palmach kończąc. Część z okazów sięga swoim wiekiem nawet 120 lat, a ich korona rozpościera się aż pod samo sklepienie budynku.

Palmiarnia zotała podzielona na pięć pawilonów z czego cztery z nich poświęcono głównie roślinom. Należą do nich pawilony: roślin użytkowych, roślin tropikalnych, roślin historycznych oraz pawilon sukulentów. Każdy z nich posiada własną, unikatową wilgotność powietrza oraz temperaturę, dzięki czemu odwiedzający mają możliwość w krótkim czasie znaleźć się w kilku różnych strefach klimatycznych. Dodatkowo Palmiarnia została wyposażona w ławki, które pozwalają gościom na odpoczynek w tropikach niczym w oranżerii, wszystko to w towarzystwie egzotycznych ptaków.

Piątym pawilonem jest pawilon akwarystyczny, który został poświęcony środowisku wodnemu. Zwiedzający mają możliwość zobaczyć tu okazałe oraz barwne ryby wód Amazonii, Afryki, Polski oraz Azji. Poza rybami na uwagę zasługuje, również bogata flora towarzysząca każdemu z akwariów.

Palmiarnia oferuje możliwość zwiedzania na własną rękę lub w zorganizowanych wycieczkach z przewodnikiem. Zapisy grup odbywają się od wtorku do piątku w godz. 9:00-17:00 na tel. kontaktowy lub email: palmiarnia.rezerwacja@mzuk.pl


Oferta lokalu

Cennik

Organizujemy imprezy:

Udogodnienia:

Obowiązujące zniżki:

 • Możliwość zorganizowania
  wycieczki z przewodnikiem
  (rezerwacja: wt-pt, 9:00-17:00
  tel. 32 231 32 39 lub email:
  palmiarnia.rezerwacja@mzuk.pl)
 • Płatność kartą
 • Zniżka dla studentów

Komentarze

Nie zamieszczono jeszcze żadnych komentarzy.

Dane teleadresowe

Adres

ul. Fredry 6
Gliwice
Godziny otwarcia

Wt - Pt 09:00 - 18:00
Sb - Nd 10:00 - 18:00
Teraz otwarte
Kontakt

Tel. 32 231 32 39
palmiarnia@mzuk.pl
   Jak dojechać